Jdi na obsah Jdi na menu
 


WITCHBLADE

6. 2. 2008

WITCHBLADE

Něco o tom…Obrazek

Rok vydání: 2006

Počet epizod: 24 TV epizod

Styl: postkatastrofie, sci-fi, komedie. Drama

Děj…

Chce jen boj. Existuje ve stínu bitev dávných dob. Ta úžasná síla prokleje ty, kdož jí třímají a mnozí přijdou i o své životy. Někdo to nazývá mocí božskou, někdo však paží ďábla. Jediná věc čekající na posedlé ženy je hrdost a ničení – Witchblade.

Masane, hezká mladá žena s bujným poprsím, přijíždí se svou aktivní šestiletou dcerkou Rihoko (říká jí jen Riko) do Tokya na lodi staršího námořníka, během cesty stačí mít noční můru, málem vypadnout z lodi (kůli gumovým kačenkám) a ještě si od dcerky vyslechnout, jaké je nemehlo a už jdou spolu do města na trh sehnat si něco k jídlu. Žijou tak trochu z ruky do pusy, ale mají se velmi rády a jsou šťastné… Masane jako hlavní hrdinka se mi líbí. Jednak není vyloženě krásná sexbomba (tedy až na ty kozy, které jsou v každém díle jinak velké) a ačkoliv je jí téměř třicet, je to nemehlo, neschopná, nevaří, neuklízí – všechno to za ní dělá Riko, jako by ona byla matka. Riko vaří, uklízí, stará se o svou mámu a k tomu všemu jí i léčí z opice… A nikdo neví, že utíkají…

Před lety totiž v jistém místě jménem Nultý bod cosi vybouchlo, Tokyo zaplavila z velké části voda a zahynulo mnoho lidí – a mnoho dětí. Masane byla nalezena v troskách s dítětem v náručí a ztratila veškeré vzpomínky – dítě si nechala, vychovávala a to bylo a je trnem v oku organizaci NSWF – Agentura sociální podpory dětem, která má za to, že u nich, u velkého Fathera bude malé Riko lépe – a skutečně jí odvezou – Masane si včas uvědomí svůj omyl, pokusí se dceru získat zpátky, ukradne policejní auto, havaruje však a skončí na záchytce.

Malá Riko nechce se sociální pracovnicí odejít, pak dokonce uteče a narazí na mladého novináře Tozawu, který jde po senzacích a požádá ho, jestli by jí neodvezl k policejní stanici – udělá to. A pak mu přímo do rány vběhne taková novinářská senzace, jakou nikdy nečekal.

Masane sedí v cele, když na ní zaútočí podivný stoj (ve který se mimochodem proměnil spoluvězeň) a chce jí zabít. Masane se však nedá… ehm… no, Masane ani ne, spíše cosi v ní se nedá a za hysterického křiku se z Masane stane jakási superžena, která touží po boji – ale je znechucena tím, že nepřítel je slabý, zničí ho jednou ranou – když vychází, stačí si jí vyfotit Tozawa a ona po chvíli padne na zem, promění se zpátky a usne. Riko matku nenajde, tak jde s Tozawou na místo, kde bydlí on (k tomu se vrátím později) a kde hrozí navrácení do NSFW, tak uteče.

A ještě někdo je na scéně – sympatický mladík Segawa střelící do Masane sledovací zařízení a hovořící se svým šéfem Takayamou – o tom, že není pochyb – našli Witchblade. Převezou jí k sobě a když se zberchá, Takayama jí to vysvětlí – že si jí vybrala síla schopná zničení světa a ať chce nebo ne, má jí a tím je předurčena k boji – a on po ní chce, aby pro něj pracovala, bojovala a ničila právě ty potvory – X-CONy, s jejichž zástupcem již měla čest ve vězení. (Další detaily o X-CONech nebudu rozepisovat.) Masane odmítá (já bych taky odmítala, kdyby mě nejdřív hodili do jámy lvové k silný potvoře, aby si otestovali mou sílu), ale když jí slíbí spokojený život s její dcerkou, kterou se dušují najít, přistoupí na to.

Riko se najde, Masane se nastěhuje do oné hospody, kde bydlí Tozawa a kde je zajímavá sbírka dalších lidí… První je majitelka baru (nad kterým pronajímá pokoje), Mariko – malá, tlustá, občas řvoucí, ale jinak vcelku fajn ženská – a konečně někdo NORMÁLNÍ… Chou-san je starý úchylný dědek hledající na internetu mladé dívky s bujným poprsím – a proto se mu Masane líbí hned od začátku.. Pak je tam již zmíněný novinář Tozawa, který brzy zjistí, že to cosi kráčející z vězení je Masane – a chce o ní udělat reportáž, Masane nechce - už kůli utajení a také kůli tomu, že má strach, že když jí tak uvidí Riko, přestane jí mít ráda. Chce rok času, Tozawa nejprve nechce tak dlouho čekat, ale nakonec se dohodnou. Tozawa se asi po čase do Masane trošku zakouká ale… No, to říkat nebudu. Je to hodný a milý kluk a talentovaný fotograf. Jo a začne jí říkat „Masamune“ (japonská slovní hříčka ohledně jejího poprsí…). No a pak je tam tajemná dívka v černé, Naomi, jejíž úlohu jsem pořádně nepochopila, snad věští z tyček… ale bojí se všeho, stydí se a moc nemluví.

Masane tedy pracuje pro Takayamu, který je šéfem jedné velké společnosti. Je to… no, až hrubián ne, ale nemá do něj daleko a všechny city jsou mu (zatím) cizí. Segawa je velmi schopným sekretářem, který by pro šéfa i přes plot skočil – a je KAWAII!!!

Masane při honičce na X-CONy narazí na dvě ženy – lékařku s přezdívkou Lady a její asistentku – které se změní v něco jako Masane – jen silnější. Jsou vlastně uměle vytvořené Witchblady, říká se jim Cloneblady a nejsou jen ony dvě, je jich více – a jsou silnější než Witchblade. Zatím. Protože Witchblade je tak silná jako její nositelka. A Masane časem zesílí.

Záporáci? Jednak Father, který vlastně vlastní onu „továrnu na Cloneblady“  a pak jeden ze spolumajitelů firmy, kterou vlastní Takayama. Grafika? Úžasná. Moc se mi líbí ztvárnění Witchblade a Cloneblade, jsou to krásné věci, ty jejich zbraně tvořící se přímo z těla nebo brnění skládající se třeba z původních vlasů, zajímavé oblečky a účesy – prostě krása, krása, krása… Melodie? Dech beroucí. Opening? Krásná písnička a opening samotný si také pouštím stále dokola. Ale jen ten první. Protože ten druhý stojí za H***O. Láska? Bude… =)))))

O čem to vlastně je?

Mohlo by se zdát, že je to o soubojích. Ale to není až tak úplně pravda. Jak to bývá, je zde hlubší smysl. Nyní je jím rodina. Jde tu o vztah matky a dcery, které by za sebe daly život, o vztah, který nic nemůže narušit, vztah, který vydrží i to, když se objeví Ričina pravá matka – protože Masane není její biologická.

Co je víc? Pouto pokrevní a nebo to, co si vytvoří dva lidi mezi sebou? A kdo že je ta její matka? Já jsem si to myslela dobře… stačí sledovat barvu vlasů…

Z Witchblade jsem nadšená. Dokonalé skloubení soubojů, dramatu, krásných plačtivých chvilek i silných momentů, kdy jste jednou dole a jednou nahoře a kde není nic tak, jak vypadá… Ale jednu výtku bych měla. Trochu mě zklamal konec. Čekala jsem něco víc. Ale i to lze skousnout. Protože Witchblade je dobré anime.

Je tu úžasná síla. Když se objeví, zapříčiní velká zranění. A nekonečný pocit radosti. A nyní, jedna žena povstala – Witchblade!

AMV...

OPENING - klik

WITCHBLADE AMV Runaway - klik

Witchblade anime - klik

Witchblade AMV - Eye For An Eye (spoiler) - klik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář