Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mahou Shoujo Lyrical Nanoha StrikerS

30. 5. 2009

Mahou Shoujo Lyrical Nanoha StrikerS

Něco k tomu…Obrazek

Rok výroby: 2007

Počet epizod: 26TV

Styl: mahou shoujo, sci-fi, komedie, drama

Děj…

Uplynulo nám deset let od druhé série a z Nanohy, Fate a Hayate jsou dnes krásné a vážené dámy a uznávaní mágové. Všechny tři nastoupily do Time-Space Administration Bureau, všechny mají vysoké hodnosti a Hayate je blízko ke svému vytouženému cíli – mít svou vlastní divizi, pomocí které by mohla řešit ztracené případy související s „Lost Logia“. Pokud si nepamatujete, klikněte na první díl=) A to by nebyly kamarádky, aby Hayate nepomohly

Takže první mágové jejich nové divize jsou čtyři děti se solidním magickým potencionálem. Caro, nejmladší holčička s bojovým drakem a chlapec Erio jsou děti, kterých se již před nějakou dobou ujala Fate a snaží se jim vynahradit mámu. Teana, zrzka s pistolemi a Subaru, fialovovláska na kolečkových bruslích, jsou již dlouhou dobu kamarádky a ony jsou pod ochranou Nanohy. Subaru má k Nanoze citové pouto, protože jí Nanoha kdysi zachránila život a tak chce být nyní v bojové magii tak dobrá, jako její vzor.

Tak to by byli naše čtyři děti. Tyto ratolesti pod bedlivým dozorem Nanohy a dispečerky Shari využívají tréninkovou plochu a velice rychle se učí. Hayate se výcviku neúčastní, má sama dost práce v kancelářích a Fate se tam taky jen občas mihne. Nanoze však nadšeně pomáhá Vita – vítá každou bariéru a štít,který může prorazit.

Ale idylka netrvá dlouho, jak jinak, že, na scéně se objeví šílený vědec, který je velice nebezpečný a který se musí najít a zničit. On má ale převahu, vlastní mnoho bojových mágů-humanoidů ženského pohlaví, vojenskou techniku a v neposlední řadě na jeho prosby vyhoví mladá ale mocná holčička Lutecia - ta je ve své podstatě hodná. Tak proč mu pomáhá?

V této řadě se opět objeví všechny nám dobře známé magické postavy (a protože seto odehrává HODNĚ daleko od Země, jsme naštěstí ochuzeni o naivní rodinu Nanohy) a hodně nových přibude. Je v tom pak docela maglajz, já sama měla problém rozlišit, kdo je kdo. =)

Třetí řadu mám nejraději. Je nejvíc nabitá akcí, víc magie, víc mezilidských vztahů, záporák  je OPRAVDU záporák a na světlou stranu rozhodně nepřeběhne a každý má nějaký svůj cíl. Že celou dobu víme, jak to dopadne? To u hodně anime. Že je to naivní? O dost míň než první řada. A je to vtipné.

Mahou shoujo, které vlastně tak úplně není mahou shoujo a které potěší za studených a deštivých večerů=)

AMV…

MAD Nanoha StrikerS - GONG - klik

Mahou Nanoha Strikers AMV - klik

Mahou Shoujo Lyrical Nanoha StrikerS - Colors of the Heart -klik

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář