Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paradise Kiss

18. 11. 2008

Paradise Kiss

 

Něco k tomu…Obrazek

Rok výroby: 2005

Počet epizod: 12 TV

Styl: romantika, drama, komedie

Měla jsem bohužel smůlu v tom, že sotva jsem se na toto anime podívala, začali ho dávat na A+… Tudíž jsem ztratila chuť psát ho sem na stránky, protože bych se opičila po stovkách jiných… Teď už ta mánie – snad – vyprchala, tak mi dovolte vám toto zajímavé anime připomenout…

Děj…

Bar v podzemí, zvuk rokové hudby, šicí stroje, štůčky látky a svět plný barev, střihů a fantazie… Tomu místu se říká ateliér…

Osmnáctiletá Yukari je dívka z prestižní střední školy. Když tak jde jednou po ulici, znechucena ruchem velkoměsta, začne jí sledovat podivný, všude možně propíchaný týpek… Zděšena představou uchyla se pokusí uprchnout, shodou okolností narazí do vysoké ženy, která je poněkud podivná a k tomu komplic propíchaného blonďáka… No, nevím co bych dělala já, ale Yukari omdlí.

Po probuzení zjistí, že ti dva – vysoká žena Isabela a blonďák Arashi, spolu s růžovovlasou Miwako, navštěvují třetí ročník návrhářské školy a blíží se jejich festival, na který budou společně tvořit šaty a chtějí, aby jim Yukari dělala modelku. Ta to – dost hnusným způsobem – odmítne a odkráčí.

Do jejich týmu patří ještě elegán George, který navrhuje šaty, které čtyřčlenný tým vytváří, jejich značka se jmenuje ParaKiss… Paradise Kiss.

Přeskočím to, jak k tomu dojde, každopádně Yukari svolí k tomu, že modelku pro jejich školní festival dělat bude …

Yukari sice studuje prestižní školu, její výsledky ale nestojí za nic, protože ona studovat nechce, dokopala jí k tomu matka. A tak, když si zlehka přičichne k modelingu, začne o tom vážně uvažovat…

Tohle anime je hodně zvláštní. Už grafika je na první pohled neobyčejná, autoři si nedělají servítky s vulgarismy, sexem (který teda není detailní, nebojte), sexuální orientací, extravagantními názory a vztahy… a velice mě zaujal i dabing… No, nevím jak to popsat, ale celkově je to zvláštní… Ne, to nemá cenu popisovat, člověk to musí vidět…

Opening je úžasný, ending vtipný. Samotné anime mě dostalo už po prvním AMV a vy, pokud jste to náhodou neviděli, musíte mít určitě stejný pocit. Celé je o jedné velké snaze – snaze získat uznání os matky, snaze najít sám sebe, snaze vyplnit své sny a hlavně – společné snaze vytvořit krásné šaty, na které budou všichni zírat s ústy do kořán.

Konec tohoto anime je i není happy end. Rozhodně ne takový, který by vám dopřála Amerika. Protože šťastné a reálné konce zároveň zvládnou pouze Japonci.

AMV...

Paradise Kiss~Kiss the sky~amv - klik

Paradise Kiss Video AMV - klik

Under The Rose (Paradise Kiss AMV) (slideshow z anime a mangy) - klik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

neco jako nana?

(Kaname, 12. 2. 2009 21:56)

tak z pribehu usuzuju ze to je neco jako NANA...moc rada se kouknu, diky za tip:)

Tohle anime miluju

(FreeDreamerin, 28. 12. 2008 15:58)

Nejspíš pvní anime, které jsem viděla od začátku až do konce, a hlavně první anime, které mě rozbrečelo! ( A to už je co říct. Zatim byly jenom dvě ;)
Je to nejspíš také nejrealističtější anime, jaké znám. Nikdo v něm není dokonalý a rozhodně se jim nevydaří všechno, na co sáhnou.
Další nej pro Paradise Kiss je nejkrásnější opening ( ending je ale taky supr, obě písničky mam na mp3 )
Celkově je to prostě nádherný anime. Má to hloubku. Rozhodně doporučuju všem, co maj plný zuby Naruta a dalších podobně překombinovanejch anime.
Stojí to za ten čas a pro romantické dušičky i ty slzy na konci :)