Jdi na obsah Jdi na menu
 


Samurai Champloo

17. 9. 2009

Samurai Champloo

 

Něco k tomu…Obrazek

Rok vydání: 2004-2005

Počet epizod: 26 TV epizod

Styl: historické, samurai, parodie, komedie, drama, dobrodružné

Samuraiské anime, které není až tak úplně samuraiské. Historie s motivy současnosti. A break-dance. Nevěříte?

 

Věřte!

Děj…

 

Náhoda a jedna poprava svedou dohromady tři úplně odlišné lidi - Mugena, jako zvíře vypadajícího a i se tak chovajícího bojovníka, který putuje odnikud nikam,  jehož styl boje by se dal shrnout slovy meč + break-dance = useknutá hlava a který myslí na tři věci – peníze, ženský  a boj, pak Jina, osamělého kenshina (samurai bez pána), jehož styl boje je klasický, ale nenechme se zmýlit, velice účinný a do třetice dívka Fuu, mladá, stále hladová a místy nesnesitelná, která ty dva „najme“  na to, aby společně našli samuraie vonícího po slunečnicích.

 

A tak začíná pouť přes celé Japonsko za mužem, u něhož neznají ani tvář, ani jméno, ani místo pobytu – jen jeho vůni.

 

Jin je typický a velice silný samurai, jehož jméno je všude proslavené – sice ne kladně, ale to je detail. Je klidný, jedná s rozmyslem a je naprosto úžasný - já jsem si myslela, že je to jen chladný čumák – a věřte nevěřte, on se může i zamilovat. Jo a naprosto nenávidí Mugenův styl boje.

 

Mugen je jeho pravý opak – horkokrevný, všude se hrne po hlavě a jeho nepředvídatelné bojové pohyby dost zamotávají soupeřům hlavu. Sotva uvidí ženskou, jede po ní – a Fuu jako „ženskou“ rozhodně nebere. A rád chlastá – a kdo tam vlastně ne, že… Jeho touha je porazit Jina v řádném souboji... sice jich svedou dost, ale žádný z nich nedokončí, takže se vlastně nikdy nedozví, kdo z nich je silnější.

Škoda. Taky by mě to zajímalo. I když jsem spíš na klasické bišíky, jako je Jin, v tomto anime dávám nevím proč přednost Mugenovi... zaujal mě nějak víc.

 

A třetí, poutnice Fuu… Pracovala v čajovém obchodu, než díky Mugenovi a Jinovi lehl popelem. Poté jim pomohla prchnout z oprátky a žádá po nich, aby jí pomohli najít samuraie vonícího po slunečnicích… existuje on ale vůbec? Kdo to je? Kde ho má hledat? Co až ho najde? A hlavně… není jen výplodem její fantazie? Má vůbec slunečnice nějakou vůni?

 

Nenechte se mýlit, toto anime se absolutně vymyká všemu, co jste kdy viděli. Myslíte si, že je něco tak a ono je to jinak. Počínaje Mugenovo stylem boje přes dovezení baseballu do Japonska, boje se zombiema, konfrontaci s nizozemským gayem a sprejerstvím rozhodně nekonče. Valí se to na vás jako lavina a už po pár dílech si říkáte – ale tohle přece není historické anime! To je šílenství!

 

A budete mít pravdu!

 

Já sama mám ráda zvláštní anime tohle je zvláštní dost – až tak moc, že jsem pár dílů nerozdýchala. Je to opravdu strhující podívaná, ani u jednoho dílu se nenudíte a při tom všem si říkáte, kam to vlastně spěje.

 

Hodně se mi to líbilo a doporučuju to každému, kdo má rád hovory na ostří meče. A až se dozvíme se minulost všech postav, pozabíjíme nepřátele a pak se hlavně  nezapomeňme pomodlit k pánu Bohu...

 

Amen!

Amv…

 

Apocalyptica... klik

Samurai Champloo Amv- Linkin Park Breaking The Habit... klik

Samurai Champloo AMV... klik 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář