Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gantz - první série

1. 5. 2008

Gantz - první série

Něco o tom…Obrazek

Rok výroby: 2004

Počet epizod: 13 TV epizod

Styl: drama, eroticka, mimozemšťani

Předem upozorňuji, tahle věc není pro každého. Patří k věcem, na který musíte mít poněkud žaludek, protože… No, uvidíte…

Děj…

Kurono Kei nemá šťastný den. Je to puberťák kolem patnáctky a jako každý v tom věku má bujaré sexuální představy. A to i během vyučování ve třídě. Po jedné… ehm… trapném incidentu je učitelkou poslán domů. V metru narazí na kamaráda z dětství, který se jmenuje Kato Masaru. To byl vždycky dobrák od kosti, co neublíží mouše, Kei ho vždycky ochraňoval…

Teď se po letech setkávají. Není to ale tak úplně podle jejich plánu. Do kolejiště spadne opilý bezdomovec. Nikdo z přihlížejících nejeví sebemenší ochotu mu pomoct, zato Kato se tam po krátkém zaváhání vrhne. Když volá Keie na pomoc, ten chtě nechtě musí – ten přihlížející dav ho bombarduje nehezkými pohledy a k tomu nejsme ochuzeni ani o myšlenky jednotlivých lidí, což dodává takovou… téměř až hnusnou atmosféru…

Abych to shrnula. Opilce zachrání a je přejede metro =)

Zdá se vám býti to konec? Omyl, to je začátek jejich boje o přežití.

Objeví se v podivné místnosti, ze které nemůžou odejít, kde se ani ničeho nemůžou dotknout! Spolu s nimi jsou tam další lidé, například starý politik, nafoukaný blonďák, hnusný pes, svalnatý hajzl nebo mladý kluk, zhruba v jejich letech, který jen sedí a nic neříká a vy máte podezření, že on jediný přesně ví, co se tam děje… A taky že jo!

Ještě k nim do „party“ přibude mladá dívka Kei Kishimoto. (Ano, oprvdu má stejé jméno jako Kurono...) Je sexy a objeví se tam nahá, což je špatné, protože se jí jednak pokusí znásilnit ten svalnatý hajzl a ke všemu se do obtěžování přidá i ten pes a začne panovat mínění, že měl „pracující“ paničku… (prostitutku, kdo by nepochopil)

Podivná koule uprostřed, Gantz, začne hrát nechutně veselou písničku, načež jim oznámí, že oni, parchanti, právě zemřeli. Ale mají možnost. Musí zabít mimozemšťana, cíl, který jim přesně udá – jako pomoc jim poskytne podivné zbraně a elastické obleky (ve kterých vypadají jako uchylové) – ne každý si ho ale vezme. Kurono ano. A tím si nejspíš zachránil život. Protože hra, které se nedobrovolně účastní, je doopravdy nebezpečná - a nemá žádná pravidla.

No a o tom to je. Jsou podivným teleportem vysazeni ve městě a loví mimozemšťany. Nikdo tomu nevěří - a taky chcípnou. Skoro všichni. Přežije jich pár, ti se na konci mohou vrátit domů. Domů? Opravdu můžou? Co je tam čeká?

Co když už zemřeli?

Za pár dní po návratu jsou do místnosti přivoláni znovu. Kato, Kurono, Kishimoto a taky ten podivný mladík, který jim odmítá říct cokoliv bližšího – a taky dalších pár lidí a vy přemýšlíte – kdo to přežije tentokrát?

Jak už jsem řekla, tohle anime je drsný - počínaje myšlenkami na sex - hlavně s Kishimoto -  které pronásledují Kurona na každém kroku, přes myšlenky ostatních lidí, které slyšíme, konče samotným lovem - a ten je vyobrazen dost realisticky, groteskně a nechutně, nevíte nikdy, kdo jak dlouho přežije a kdo se nakonec vrátí…

A v podivné místnosti s koulí uprostřed opět se sejdeme…

V další řadě.

AMV...

GantZ-AMV - klik

Killswitch Engage - When Darkness Fall - klik

Opening - první druhý

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gantz

(Shouhei, 20. 7. 2009 2:29)

Viděl jsem to na megavideu s eng titulky a musím říct: Nečekal jsem že zemřou lidi tak brutálně ale nic nového v anime. To že tam bude sex mě už zarazilo. První díl si řeknete nějaká blbost ale je to trošku větší síla. Koho to zaujme přečtěte si mangu protože konec je tu hrozný.

radu

(Dedere, 25. 5. 2009 19:22)

Netušíte, kde sledovat online?