Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jigoku Shoujo Mitsuganae

7. 12. 2009

Jigoku Shoujo Mistuganae

Něco k tomu...Obrazek

Rok vydání: 2008

Počet epizod: 26 TV

Styl: drama, nadpřirozeno, psycho

Děj...

Po domnělé smrti Enmy Ai z konce druhé řady žijí všichni její pomocníci, Wanyuudou, Ichimoku Ren a Hone Onna normálním, klidným a relativně lidským řivotem. To se však změní, když se znenadání objeví Kikuri, kterážto ztratila tělo a posedla dřevenou loutku na klíček, všechny seskupí zpět a oznámí jim, že se Enma Ai vrací - ta je ovšem taktéž bez těla... Zatímco ostatní čakají a seznamují se s novým "přírůstkem" do "rodiny", chlapcem Yamawarem, Enma Ai posedne tělo dívky Yuzuki a přijme ji jako dočasnou schránku.

Obliba Pekelné korespondence stále vzrůstá a Enma Ai nezahálí. Své povolání provádí jako kdysi, stačí nenávidět a zapsat jméno, ona předá slaměnou pannu a stačí už jen strhnout stužku... nic se nezměnilo. Jedině stad to, že má nové kimono =) a také to, že pro to, aby mohla přijímat a vykonávat zakázky, musí se zhnotnit.

Co se týče Yuzuki, tak ta žije dál svým normálním životem, Enma v ní jí nijak neomezuje - naopak znenadání je schopna vycítit, kdo se rozhodl využít Pekelné korespondence a jako už někdo, koho známe z minulých řad, se snaží to tomu dotyčnému zatrhnout - ovšem opět bez jakéhokoliv výsledku.

Když Ai domlouvá obchod, Yuzuki vše vidí. Když jednatel smlouvu potvrdí, Ai na pár nutných okamžiků ovládne tělo Yuzuki a zhmotní se, odsune mysl své nájemnice do pozadí a když je po všem, zase se ztáhne - to asi do poloviny anime, pak najednou Ai získá své tělo zpět - a je prý na Yuzujki, jak bude pokračovat dál. Ale -

Má smysl se snažit? Má smysl snažit se zabránit nenávidět? Má to smysl, když peklo jako takové je v každénm člověku, když každý má někoho, koho nenávidí a toto je jen možnost se zachránit, ulevit si, postarat se o svou spravedlnost? Yuzuki věří, že je její povinností ty lidi zachránit, rozmluvit jim to, zatrhnout - ale jak jsem řekl, moc se jí to nedaří.

Proč si Ai vybrala tuto dívku? Proč se jí stále objevuje, proč k ní hovoří, co tím sleduje?

Zatímco v prcvní řadě končili v pekle většinou lidé, kteří si to zasloužili, ve druhé také, ale už tam bylo i několik omylů, tak v této, třetí řadě, tam už je opravdových zlosynů s bídou třetina - proč tomu tak asi je? Proč v pekle končí hodný učitel, vzorná dcera, nenarozené dítě? Zdá se, že "vinna" je čistě subjektivní pohled, že?

Třetí řada je dobrá řada. Nevím, jestli nejlepší, to možná ne, ale pokud máte rádi Jigoku Shoujo a Jigoku Shoujo Futakomori jako celek, Mitsuganae byste si neměli nechat ujít. A dočkáme se i návratu jedné známé postavy...

Opět máme totiž postaráno o několik solidních překvapení =)

AMV...

První... klik

Druhé... klik


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zvyk? Napořád

(Sisi-ctenar, 17. 9. 2016 22:04)

Dnes prší, je to jako tehdy až nato, že tenkrát tekly neustále moje slzy. Pak jsem zasla sem, to uz bude let páni, nasla jsem Oogamiho a tebe. Chodim sem vcelku castokrat, chci si ozivit pribeh jenz mi utkvel v hlave, ale nemam nato odvahu. Nechci zase jako tehdy docist co je a zklamane cekat co dal. Nikdo se nedockam, ale mrzi me to. Chapu ze se tezko vraci, obzvlast po tak dlouhe dobe. Ale chtela jsem ti napsat. Chtela jsem abys vedela co ty a tvuj pribeh pro me neustale znamenaji. I po tak dlouhe dobe ;) budu sem chodiz dokud stranky budou pristupne a i kdyz zmizi, mam tve pribehy peclive ulozene ;) Zase se nam nekdy pripomen ;) S nejakym dobrym typem na cetbu. Ps: Tezbtk verejnim zde ze stejneho duvodu jako slecna prede mnou. ;)

Oogami

(Marta, 11. 9. 2010 21:55)

Omlouvám se, že píšu se, ale nevím kam jinam. Zkoušela jsem na Tvých stránkách Shonen-ai.estranky.cz napsat komentář k Oogamimu, ale nešlo to. Napsalo to tuto hlášku: Uživatel má již příliš mnoho komentářů a není možné přidávat další. Jinak díky za další díl Oogami, tu povídku naprosto miluju a mám velkou radost, že zase píšeš. Máš obrovský talent!