Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurozuka

30. 5. 2009

Kurozuka

Něco k tomu…Obrazek

Rok výroby: 2008

Počet epizod: 12 TV

Styl: horor, fantasy, upíři

Nejdřív ze všeho musím upozornit, že tohle anime rozhodně není pro každého. Není sice až tak drsné jako manga (do které jsem pouze nahlédla, takže to moc srovnávat nemohu), ale i tak se nehodí pro slabé povahy a už vůbec ne pro lidi trpící padoucnicí – místy totiž přehlídka a blikání barev solidně konkuruje veselé diskotéce – a kdo by stál o záchvat?

Děj…

Děj jako takový začíná ve dvanáctém století v Japonsku. Kuro, myslím že byl nějaký šlechtic, prohrál v boji o moc se svým starším bratrem a spolu se svým věrným sluhou Benkeiem zdrhá lesem před nájemnými vrahy. Vyhne se stovkám šípů, zabije skupiny nepřátel a společně pak naleznou útočiště v dobře uschovaném domě krásné ženy jménem Kuromitsu.

Kuro se do ní na první pohled bezhlavě zamiluje a ani ona vůči němu není chladná. Domnělou idylku trošku naruší fakt, že nádherná žena je ve skutečnosti upírka – kterou jednou Kuro vyrušil ze svačinky - žijící tisíce let a že kvůli tomu tajemství nekonečně dlouhého života prahne dost lidí, před kterými musí zdrhat. Láska zvítězí, Kuromitsu se rozhodne a svého milovaného promění, dokud je čas.

A sotva tento příběh lásky začne, tak i skončí. Kuro se probudí v tomto tisíciletí absolutně bez jakékoliv vzpomínky – až na to, že miluje Kuromitsu – a že jí musí najít. I když o ní nic neví. A tak brázdí město, v hlavě obrázek své milované, v ruce drží meč a je odhodlán udělat vše, aby jí našel.

Zpočátku to vypadá jako středověká romantická fantasy. Všude samé „oh, Kuro-sama, oh, Kuromitsu“, řeči o tom, jak bude jejich dlouhé soužití šťastné. Pak se objeví zrada a rázem je ze středověku postkatastrofická sci-fi, která se hemží zombiema oděnýma do latexu, ozbrojenýma až po uši a ničícíma vše, co jim přijde pod ruku… Pardon, pod samopal. Maglajz, co?

Objeví se i další postavy (většina umře), Kuro nalezne směr své cesty a když nemá co dělat, objevují se mu v hlavě vzpomínky, tajemné obrazy jeho soužití s Kuromitsu – třeba za světové války. Jaký to ale dává smysl, když jí teď nemá?

Nevím, co přesně si o tom mám myslet. Toto anime je napěchované akcí, každý nepřítel obsahuje deset litrů krve připravené k vystříkání, na podkladu zní jemné tóny klasické japonské hudby, barvy připomínají dílo pomateného kubického malíře, naprosto úžasné bojové sekvence konkurují Matrixu a na všem tom drsném pozadí je vražedná zbraň-upír Kuro vzpomínající na svou Kuromitsu jako zamilovaný puberťák.

A víte co? Ono je to dobré.

Docela.

Až na pár drobností. Třeba na přerostlou želvu a -

Ehm… ehm…(odkašlání)

„Oh, Kuro-sama!“

„Kuromitsu!“

AMV…

Kurozuka -Kiss my eyes - klik

Kurozuka AMV -klik

Boom Boom Satellites - Dive For You  - klik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář