Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vampire Knight

18. 11. 2008

Vampire Knight

Něco k tomu…Obrazek

Rok vydání: 2008

Počet epizod: 13 TV

Styl: fantasy, romantika, komedie, akční, upíři

Děj…

Akademie Cross je internátní škola, ve které se vyučují dvě skupiny studentů. Tou první je Day Class, Denní třída, kam chodí normální děti, nosí černé uniformy a vyučovací hodiny mají, jak se sluší a patří, přes den. Tou druhou skupinou je Night Class, Noční třída. Tito krásní, Denní třídou obdivovaní a bílými uniformami se honosící studenti vycházejí večer a učí se přes noc – jsou to totiž upíři. A ne jen tak ledajací, ale čistokrevní…

Ředitel této školy má totiž myšlenku společného žití upírů a lidí – a pro tento účel akademii vytvořil. Studenti Denní třídy musí být přes noc v postelích a Noční třída se svých černě oděných spolužáků nesmí ani dotknout… =)

Hlavními hrdiny tohoto anime jsou adoptivní děti ředitele, prefekti Yuuki Cross a Zero Kiryuu, kteří jediní vědí o tom, že Noční třída jsou upíři – a jako prefekti v noci hlídkují na školních pozemcích a zahánějí opozdilce do postelí. Zero je syn z rodiny lovců upírů, které jedna upírka zavraždila a jeho pokousala. Je sice pěkný kluk, ale venrlý na jakoukoliv pozornost, čímž od sebe na 100% odhání všechny holky a má respekt, který by mu mohli všichni závidět. Yuuki je dívka, stále svěží a veselá a vůbec to nevypadá, že by měla nějaké problémy - jen je celá unavená a "nočních prací" a ve škole spí a její výsledky taky nejsou nic moc... Ale chce být všem ku pomoci. Yuuki nemá žádné vzpomínky na ranné dětství – počátek jejích vzpomínek začíná jedné zimní noci u dvou upírů – jeden zlý, který jí chtěl zabít a druhý hodný, který jí zachránil – Kaname Kuran, naprosto úžasný bišík, elegantní, chladnokrevný, uznávaný, který má jedinou touhu – ochránit Yuuki. A to za každou cenu.

Yuuki má ráda Zera, spíš jako bratra a miluje Kanameho. Kaname má rád Yuuki a nemá rád Zera. Zero Yuuki miluje a Kanameho nenávidí. Hezké, což?

Yuuki sdílí myšlenky svého „otce“ a plně s ním spolupracuje na tom, vytvořit přátelské prostředí mezi lidmi a upíry. Zero na to kašle – ten jen hlídá, aby nějaký upír nepřekročil hranice – on je totiž také lovec, stejně jako byli jeho rodiče. Jediný problém je v tom, že… Ne, to psát nebudu, to by byl spoiler... Takže jinam… =)

Tohle anime má moc pěknou grafiku, hezký opening a velice tragický ending. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou napnuté k prasknutí a nikdy nikdo doopravdy neví, jak na tom je. Yuuki taky trochu přebíhá mezi Zerem a Kanamem, což se nelíbí zbytku Denní třídy, protože Yuuki berou jako vetřelce do jejich světa.

Jsou tři druhy upírů – první jsou čistokrevní upíři, kteří se živí instantní krví z tabletek. Pak jsou upíři, kteří jsou přeměnění z lidí – kteří byli pokousáni od čistokrevných a dostali napít jejich krve. A třetí jsou Level E, upíři, kteří byli jako lidé pouze pokousáni a ovládnuti zvířecím pudem a touhou po krvi se z nich stanou monstra – a právě takoví jsou loveni.

A Zero byl pokousán.

A co se stane, když se objeví upírka, která ho pokousala?

AMV...

Vampire Knight AMV--Still Doll - klik

Vampire knight music video - klik

Vampire Knight - Poker Face - klik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

otazka

(Kakina, 23. 6. 2012 22:30)

Ahoj znáte ještě někdo nějaký anime o upírech

chybička

(roliand, 18. 5. 2012 19:28)

čistokrevný je tam jenom jeden Kaname ti ostatní jsou ze šlechtických rodin upírů

0123

(kika, 8. 1. 2010 14:24)

je to super ma to vsetko co to ma mat

uzasne anime

(justa, 28. 6. 2009 19:58)

To je proste najlepsi anime na svete, lepsi uz podla mna ani nebude.....je to uzasne hlavne Kaname a Zerro..:P

VamKni

(Kaname, 12. 2. 2009 21:51)

skvele anime, krasne promyslene, dej se neplaca jen "ma me rad nema me rad" ale opravdu je tam spoustu skrytych pribehu, am toto anime moc rada, openingy a endingy jsou uzasne a jen doufam ze bude nejaka treti rada, vzhledem k tomu ze se odklonili ke konci od deje v manze a tak konec anime zustal dost otevreny a taky trochu zklamal...nejaka ta pusa tam byt prece jen mohla:)

Paráda

(FreeDreamerin, 28. 12. 2008 16:06)

Tak tohle je taky podařený anime. Moc se mi líbilo. Bylo akční a přitom něžné a vtipné. Parádně to zvládli. Jenom teď ke konci druhý série už to začíná bejt trochu moc překombinovaný. Myslim, že třetí řadou už by to asi zkazili...